Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 39 гостей.

 Краеведческий музей г. Артемовск

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ, ЯКІ ЕКСПЛУАТУЮТЬ МАШИНИ, МЕХАНІЗМИ, УСТАТКОВАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

Переглядів: 985
30.04.2021 - 14:38

У березні 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 03.02.2021 № 77 (далі — Постанова № 77). Нею внесено зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 26.10.2011 № 1107  (далі – Порядок № 1107), а також затверджено Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Крім того, скасовано раніше чинний додаток 3 до Порядку № 1107 щодо надання дозволу:

  • роботодавцеві — на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  •  виробникові або постачальникові машин підвищеної небезпеки — на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Відтепер п. 6 Порядку №1107 встановлено, що дозвіл за відповідною формою видається:

  • роботодавцеві — на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2 Порядку №1107, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77;
  • виробникові або постачальникові машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки — на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов’язковою вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.

Відтепер, згідно новій редакції додатка 2 до Порядку №1107, яким визначено:

  • види робіт підвищеної небезпеки , що виконуються на підставі дозволу;
  • види робіт  підвищеної небезпеки, що виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази  вимогам законодавства з питань охорони праці.

Пунктом 21 передбачено, що виконання робіт підвищеної небезпеки, які зазначені у групі Б додатка 2 Порядку № 1107, а також експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77, здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.  

Зверніть увагу! Також, змінено форму декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Встановлено, що Декларація подається роботодавцем не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Документи повертаються протягом п’яти робочих днів без розгляду у разі незаповнення полів, зазначення робіт підвищеної небезпеки та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які не відповідають вимогам, встановленим Порядком № 1107 та переліком машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженим Постановою № 77.

Декларація подається роботодавцем або уповноваженою ним особою, надсилається поштою до адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема і через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.


Пошук

Актуально