Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 43 гостя.

Презедент України

Вплив спеки на безпеку праці: що таке тепловий стрес?

Переглядів: 201
18.07.2024 - 13:49

Більшість регіонів України переживають найспекотніше літо за всю історію спостережень. Спека є загальновідомою і визнаною професійною небезпекою для працівників, які працюють на відкритому повітрі і навіть в приміщенні. 

У таких умовах працівники можуть зазнавати ризику теплового стресу. 

Профілактика теплового стресу у працівників є важливою задачею. Роботодавці повинні інформувати працівників про таке явище як тепловий стрес, його вплив на здоров’я та безпеку та як цьому можна запобігти. 

Тепловий стрес виникає, коли організм людини не може ефективно регулювати свою температуру через вплив високих температур навколишнього середовища, інтенсивної фізичної активності або обмеженого доступу до питної води. 

Мільйони працівників у світі піддаються впливу тепла на своїх робочих місцях. Тепловий стрес може призвести до теплового удару, теплового виснаження, теплових судом або висипань. Спека також може збільшити ризик травм у працівників, оскільки це може призвести до спітніння долонь, запотівання захисних окулярів і запаморочення. Опіки також можуть виникнути в результаті випадкового контакту з гарячими поверхнями або парою. 

Хоча хворобам від впливу спеки можна запобігти, щороку тисячі працівників хворіють від професійного теплового впливу, і деякі випадки закінчуються летально. Більшість смертельних випадків на відкритому повітрі, від 50% до 70%, трапляються в перші кілька днів роботи в теплому або спекотному середовищі, оскільки організм повинен поступово виробляти толерантність до спеки протягом тривалого часу. Процес формування толерантності називається тепловою акліматизацією. Відсутність акліматизації є основним фактором ризику летального результату. 

Небезпечний вплив тепла може виникнути в приміщенні або на вулиці, і це може статися в будь-який сезон, якщо умови сприятливі, а не тільки під час хвиль спеки. 

До працівників, яким загрожує тепловий стрес, належать працівники на відкритому повітрі та працівники, які працюють у жаркому середовищі, наприклад, пожежники, пекарні, фермери, будівельники, шахтарі, працівники котелень, фабричні працівники та інші. 

До груп підвищеного ризику теплового стресу входять працівники віком 65 років і старше, особи з надлишковою вагою, серцево-судинними захворюваннями чи високим кров’яним тиском, а також ті, що приймають ліки, на які може вплинути сильна спека. 

Для запобігання тепловому стресу важливо регулярно відпочивати у тіні, пити достатню кількість води, носити легкий та дихаючий одяг і використовувати засоби захисту від сонця. Також варто уникати фізичних навантажень у спектоні години дня та слідкувати за своїм самопочуттям та ознаками теплового стресу у себе та у співробітників. 

Будьте здорові та бережіть себе! 

Більше інформації на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/. Джерело: https://dsp.gov.ua/main-news/teplovyi-stres-iak-vplyvaie-litnia-speka-na... mistse/. 

vpliv_speki_na_bezpeku_praci