Уряд за ініціативи Президента вже розробив програми підтримки людей та бізнесу в разі посилення карантину в Україні. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 25 листопада.
Зокрема, програми передбачають:
- Надання допомоги ФОП та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через карантин. Працівники та ФОП зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн.
- Програма збереження робочих місць. У разі запровадження посилених заходів через загострення ситуації з пандемією, роботодавці зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено/буде скорочено внаслідок запровадження таких заходів.
- Ініціативи щодо ЄСВ. Підприємства, що зупиняють роботу в разі запровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату ЄСВ за найманих працівників. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, будуть звільнені майже 200 тис. фізичних осіб - підприємців 1-ї групи.
Всі ці програми будуть спрямовані до розгляду у Верховну Раду.
Крім того, Уряд відновлює виплату допомоги на дітей для ФОП спрощеної системи першої та другої групи на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 року. Всі заявки, які були подані у травні-серпні за цією програмою, будуть подовжені автоматично.
Також держава гарантуватиме до 80% тіла кредиту, який підприємець бере в банку. Уряд підтримав запуск програми портфельних гарантій від держави по кредитах для малого та середнього бізнесу. Мова йде про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на те, щоб здешевити позики для ще більшої кількості підприємств. Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років.
Останні статті на сайті
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року
- Дотримання умов на спрощеній системі оподаткування ФОП
- Податок на нерухомість: термін сплати
- Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції
- Соціальні нормативи у межах яких надається пільга на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу