Серед категорій, за допомогою яких прийнято характеризувати установу освіти, звичайно виділяють якісні показники навчання та виховання, матеріально-технічні. Однак, вони займають провідне положення лише в тому випадку, якщо дотримано основну умову діяльності закладу як суб'єкта господарювання − забезпечується безпечні, нешкідливі умови праці та навчання і виховання.
Вивченню й вирішенню проблем, пов'язаних із організацією роботи з охорони праці в дошкільному закладі, було присвячене засідання клубу «Перспектива» для резерву керівників дитячих установ відділу освіти, яке відбулось на базі дошкільної установи №27 «Зірочка».
Керівник клубу, спеціаліст відділу освіти Рязанцева Вікторія, прокоментувала та надала роз’яснення до нормативно-правових актів, які регламентують діяльність навчальних закладів з охорони праці, що забезпечило можливість практичного використання нормативної бази з окресленого питання в безпосередній діяльності завідувача.
Систему управління охороною праці в дошкільному закладі презентувала завідувач дошкільної установи №27 «Зірочка» Кучеренко Валентина, акцентувавши увагу присутніх на організаційній роботі, управлінському супроводі методичних заходів, документальному оформленні діяльності з охорони праці.
Ключовим питанням під час засідання клубу було вироблення системи адміністративно-громадського контролю за створенням безпечних умов роботи та навчально-виховного процесу, яке розкрила завідувач дошкільного закладу №16 Чичайкіна Юлія.
Не залишились поза увагою учасників зустрічі і питання попередження травматизму працівників та вихованців дитячого садка. Під час практичної діяльності був вироблений алгоритм розслідування нещасних випадків під час навчально-виховного процесу.
Орієнтуючись на професійні запити педагогів, головний спеціаліст – начальник служби охорони праці та безпеки життєдіяльності відділу освіти Помінов В’ячеслав впродовж усього засідання надавав методичні рекомендації, інформаційно-консультативну допомогу за запитом, а також в якості головного експерта оцінював результати спільної роботи слухачів щодо виконання запропонованих завдань.
Підсумком роботи клубу стало вихідне анкетування, яке дозволило оцінити ефективність обраних форми та методів проведення засідання.
За відгуками слухачів, така форма співпраці стимулює творчий потенціал педагогів на будь-якому етапі їх професійної діяльності, забезпечує добре засвоєння теоретичних знань і практичних навичок, дотримання правил безпечної поведінки та захисних принципів, що допомагають у різних ситуаціях життєдіяльності педагогічного колективу.
Останні статті на сайті
- Легальна робота — стабільне майбутнє!
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір