Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 90 гостей.

Верховна рада України

Туризм

Переглядів: 60913

Є в Україні міста з надзвичайним минулим та яскравим сьогоденням. Вони мають власне неповторне обличчя. Приваблюють своїми вулицями та старовинними будинками. В них завжди по-домашньому тепло і затишно.

Бахмутская крепость

Саме таке – місто Бахмут, одне з найстаріших міст Донбасу, яке люблять та поважають за культурні, історичні та загальнолюдські традиції.

Багата історія, етнографічні, історичні, архітектурні пам’ятки, сучасний розвиток та вигляд Бахмута завжди привертали до себе увагу.

Для тих хто цікавиться історією цікавими будуть експозиції КЗК «Бахмутський краєзнавчий музей». Перший музей в Бахмуті відомий з 1909 року – музей народної освіти, створений повітовим земством. З 1924 року Музей став окружним історико-краєзнавчим. На жаль, його колекції загинули в роки Великої Вітчизняної війни. У 1962 році на громадських засадах відкрився міський історико-краєзнавчий музей. З 1967 року йому присвоєно статус Народного, а потім і Державного. У 1989 році одна з найкрасивіших будівель міста, історична пам’ятка, зразок архітектури 19 сторіччя стала домом для 40 тисяч унікальних експонатів з давньої, середньовічної та сучасної історії. Колекція Бахмутського краєзнавчого музею – це раритетні матеріали з природи, етнографії, побуту і ремеслам місцевого населення, багато фото – та архівних документів. До складу основної експозиції входять 12 розділів, серед яких «Природа Бахмутського краю», «Наш край в давнину і в середні віки», «Життя і побут селян», «Бахмутський край в період Другої Світової війни»,  літературно-меморіальний музею М.Ф. Чернявського, музею історії Бахмутського козацтва, виставкових залів та музею просто неба. На тих, хто бажає поглибити свої знання з історії та культури Бахмута, чекають лекційний зал та наукова бібліотека. Зараз КЗК «Бахмутський краєзнавчий музей» знаходиться на реконструкції.

г.Бахмут. Часть торговой площадиг.Бахмут. Восточная сторона.Святотроицкий собор. Не сохранился.г.Бахмут. Гостинный торговый ряд.

 

Одним з найвідоміших місць для відвідування є перлина Бахмута «Алея троянд». Вона простягнулась на пів кілометра від вулиці Леваневського аж до Північного ставка. Тут завжди можно зустріти прекрасних білих лебедів, які є справжньою окрасою цього дивовижного місця. Та найголовнішою принадою Алеї троянд є неймовірні квіткові клумби, на яких в даний час висаджено більше 7 тисяч кущів троянд. Квіткові клумби розбиті за колірною гамою і сортів троянд у вигляді геометричного візерунка. Різноманітні сорти троянд чуйно радують усіх відвідувачів. На Алеї розташован постамент "Козака з сіллю", який привертає увагу відвідувачів та туристів. Річ у тому, що за легендою, хто доторкнеться до знаменного мішка з сіллю та потре його, матиме фінансовий успіх. Адже з ранніх часів сіль була на вагу з золотом. І перші козаки - солевари нашого міста, які видобували кристали солі мали неабиякий успіх. Говорилось, що в їхніх мішках не скінчалось золото. Звідси і пішла легенда про неймовірний мішок з сіллю. Образ справжнього козака солевара, підкреслює етнічне походження міста Бахмута, висловлює його історію, та символізує сильний дух та міць нашого міста. Алея троянд стала визначною пам'яткою нашого міста, відмінним місцем відпочинку для його жителів та гостей. Приваблює неабияку увагу туристів красиво та колоритно облаштована в малих архітектурних формах - традиціях українського фольклора, територія БКЗК Бахмутського міського народного дому. Тут і сторожеві вежі, козацькі башні, дерев'яний млин, дерев'яний віз. на згадку можно зробити фото біля розташованих фото - зон «Я люблю Бахмут».

Зразком духовної спадщини українського народу, а також цікавинкою для туристів – є величезна колекція писанок з різних регіонів України, яка розташована в кімнаті-музеї писанкарства та розвитку народних ремесел при Базовому комунальному закладі культури «Бахмутський міський народний Дім». Кімната-музей  є  унікальним базисом знань про типи народного мистецтва.

У 2019 році завершено облаштування візитної картки громади набережної р.Бахмутка, яка облаштована топіарними фігурами, дитячими та спортивними майданчиками, алеями для прогулянок, озеленена декоративними видами дерев, кущів та великою кількістю троянд.  У 2020 році набережну прикрасив плаваючий фонтан з підсвічуванням у вечірній час, який було встановлено посередині річки. Бахмутська набережна стала улюбленим місцем відпочинку та прогулянок мешканців та гостей громади.

В Бахмуті існує передумова для розвитку промислового туризму. Так, були б цікавими відвідування провідних промислових підприємств – ПрАТ «АртВайнері» (унікальне підприємство, яке виготовляє ігристі вина класичним пляшковим методом), ПАТ «Машинобудівний завод «Вістек», ДРГП «Донецькгеологія», на цих підприємствах діють музеї.

Бахмут – місто, відкрите для добра та добрих людей, що відвідували або захочуть відвідати місто.

Посилання за темою:

ГРГП "Донецкгеология"въезд в город АртемовскСвято-Николаевский храмЦерковь Христова